Львів і Львівщина

Найбільша серед західноукраїнських областей (її 21,8 тис. кв.км. займають 3,6 % від території всієї України). Найбільша тут і кількість архітектурних пам’яток. Тут є все для навіть найвибаглівішого туриста: замки, палаци, старовинні костели, монастирі, гори та ліси.

І, можливо, найцінніше із збереженого до наших днів – дух, смак, пристрасність Галичини, яку ми, здається, розгубили за десятиліття совєтів і відчували лише на сторінках українських класиків – тут ще живе, ще дихає, ще дасть ого-го яку фору новітнім штучним нашаруванням.
Основна частина області входить в зону лісостепу, на півдні розташовані гори Карпати. Найвища точка Львівських Карпат — г. Пікуй (1405м).
Область багата на корисні копалини — кам’яне вугілля, природній газ, нафту, сірку, торф, озокерит, кухонну та калійну сіль, сировину для виробництва цементу, вапняки та сланці, мергель, будівельні та вогнетривкі глини тощо. Особливим багатством Галицької землі є великі запаси лікувальних мінеральних вод, на базi яких дiють курорти. (Використано матеріали Львівського регіонального агентства економічного розвитку).

Пам’яток тут стільки, що вистачить не на один рік мандрівок: чого вартий, скажімо, лише найближчий до Львова Пустомитівський район ! Тут і палаци, і замки, і церкви, і костели… Цей край не потребує реклами. Наш власний шмат Європи.
А описати на сайті Львів здається просто нереальним. Місто це варте тисячі сайтів – і сотні з них вже створені.

 

Статистично: на Львівщині є 8441 пам’яток культурної спадщини (816 -пам’ятки національного значення):

– 3431 пам’ятки архітектури (794 – національного значення);

– 3822 пам’ятки історії (7 – національного значення);

– 302 пам’ятки монументального мистецтва (1 – національного значення);

– 886 пам’яток археології (14 – національного значення).

В області налічується 8 заповідників: Державний історико-архітектурний заповідник + заповідник “Личаківський цвинтар” у Львові, Державний історико-архітектурний заповідник у Жовкві, Державний історико-культурний заповідник «Тустань» в Уричі Сколівського району, Державний історико-культурний заповідник в Белзі Сокальського району, Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі» в с.Нагуєвичі Дрогобицького району, Музей-заповідник «Золочівський замок» в Золочеві, Державний музей-заповідник «Олеський замок» в Олеську Буського району.