Дитячий клуб

Дитячий підлітковий клуб
Рік заснування – листопад 2001 року
Мета: об’єднання дітей і підлітків членів Товариства та його симпатиків для
спільного проведення свят та дозвілля
Цілі:
1.залучити дітей до вивчення обрядових свят у львівських традиціях;
2.ознайомити дітей із історичними та культурологічними пам’ятками Львова і Галичини;
3. вивчення українських ужиткових традицій і ремесел;
Для реалізації мети і цілей було запропоновано подальші дії:
– створення дитячого фольклорно-обрядового театру «Левеня»;
– вивчення і проведення свят українського обрядового року;
– організація і проведення літніх дитячих етнографічних таборів;
За час існування дитячого підліткового клубу сформувалася певна усталена традиція проведення річних свят, яка існує і сьогодні.
Протягом року традиційним є проведення таких заходів як святкування Покрови, День Святого Миколая, Різдвяна обрядовість:коляди,дитяча Меланка,Коза, Великодні забави та гаївки, День Матері, проведення «Дня іменинника», Шевченківський вечір.
Дитячий театр «Левеня» неодноразово виїжджає з колядами, гаївками, шевченківськими читаннями в дитячі будинки в Києві та Радомишлі.
Для проведення свят Святого Миколая сформувалася цікава традиція щорічного написання нового сценарію «Подорожі Святого Миколая», «Коза», «Меланка», де використовуються цікаві пригоди, випадки, що сталися із дітьми упродовж року і в етнотаборах.

Фольклорні етнотабори.
Ця форма відпочинку була придумана і створена з метою вивчення українських обрядових традицій, фольклору і ремесел України в ігровій формі, фактично це є літня етношкола.
Перший табір було проведено у 2003 році на річці Рось в Черкаській області поблизу села Виграїв. Впродовж таборування проводяться свята: Великдень із випіканням паски, Івана Купала, Меланка, жнива, Зелені свята,Шевченківський вечір.
Відвідуються музей Нечуя-Левицького, замок Лопухіних, музей битви під Корсунем.
Ремесла:вив’язування брилів, кошиків ( майстри із м.Сміла), гончарство під керівництвом всеукраїнсько відомого майстра Сергія Радька.
Загалом таборування на Росі проводилось із 2003 по 2008 рік.
З 2009 року табір мандрує у місто Новояворівськ на базу реколекційного центру УГКЦ. Упродовж таборування проводяться подорожі по замках Львівщини (Олесько,Золочів,Підгорецький). Організовуються майстер-класи з ковальства, різьби по дереву, писанкарства, вишивки, лозоплетіння, розмальовування яворівської іграшки.
З такими майстрами як художник Роман Зуб,письменниця і писанкарка Віра Манько.
Майстер-клас з народних танців із гуртом «Коралі».
Із 2010 року етнотабір переїжджає в місто Косів на базу «Косівські зорі».Упродовж таборування проходять майстер-класи з різьби по дереву, гуцульської писанки, виготовлення і розпис гуцульської кераміки, ткацтва, ліплення «сирних коників».Відвідуються музеї «Писанка» у Коломиї, «Гуцульщина», музей Франка у Криворівні, Музей музичних інструментів Кумлика у Верховині.
Діти приїжджають із табору із власноруч виготовленими дерев’яними рахвами, писанками, керамічними виробами, силянками з бісеру.

З 2011 року табір переїжджає у Буковель.
Упродовж таборування проводяться майстер-класи із ткацтва ліжників, виплітання гуцульської весільної зачіски, подорож на крісельній дорозі в гори, мандрівка на водоспад Гук в Татарові, поїздка на гуцульський фестиваль в Ясенові «Сходження на полонину».

Та де б не проводились фольклорні етнотабори, основним гаслом для них завжди залишається:пильнуйте своє, вивчайте своє, любіть своє.

Заняття дитячого театру «Левеня» проходить в приміщенні НЦ НК «Музей Івана Гончара» в суботу і неділю. Довідки за тел.. 067 788 26 04